Olympijský šampión Saitov Oleg: životopis

Ruské športy nikdy neboli medzi spomedzi. Platí to predovšetkým pre boxerský svet, pretože bojovníci z našej krajiny v tomto bojovom umení boli vždy na vedúcich pozíciách na majstrovstvách sveta, a to aj na olympijských turnajoch. Saitov Oleg je jedným z najvýznamnejších boxerov modernej amatérskej úrovne. Tento muž napísal svoje meno v zlatých listoch v histórii a stal sa vo svojej dobe dvakrát olympijským šampiónom. O živote a úspechoch tohto vynikajúceho človeka, o ktorom sa bude diskutovať v tomto článku.

Len fakty

Saitov Oleg sa narodil 26. mája 1974. Miesto jeho narodenia je Novokuibyshevsk. V rodine budúceho šampióna nebolo nikto, kto by profesionálne športoval. Zároveň chlapec otec v mladosti bol bojovník. A to bol ten, ktorý povedal svojmu synovi o tom, ako tieto tréningy mu pomohli postaviť sa viac ako raz. Je samozrejmé, že tieto rozhovory urobili Olegovi veľký dojem a urobil pre seba vhodné závery.

Saitov Oleg

Začiatok cesty

V rubrike boxu Oleg Oleg Olegovichstarší brat Vadim, ktorý tiež tento šport praktizoval. Oleg získal prvé významné víťazstvo vo veku 14 rokov, kedy získal "strieborný" majstrovstvá mládeže v Rusku. Tento úspech umožnil mladému človeku dostávať špeciálne potravinové pečiatky a toto bolo veľmi dôležité pre jeho rodinu, pretože vždy žilo zle (otec - vodič, matka - zdravotná sestra). Prvý tréner sľubného boxera bol Konstantin Loginov.

Po skončení ôsmich tried Saitov odišielškola, zvládnuť povolanie nákladného žeriavu. Zároveň už Loginov mu dal menej času, čo nakoniec vyústilo do nezávislých výletov Olega do súťaží. Tento stav vecí ovplyvnil výsledky bojovníka a uvedomil si, že človek musí zmeniť svoj život.

Presťahovanie do Zhigulevsku

Po porade so svojím starším bratom a Dmitrijom Korsunom (majstrom Európy medzi juniori) sa Saitov presťahuje do Zhigulevska. Tak už vo veku 16 rokov začal úplne nezávislý život.

V tomto meste sa chlap mohol veľmi rýchlo vylepšiťich úspechy. V mnohých ohľadoch to bolo kvôli objaveniu jeho nového trénera - Igor Petrovich Utkin. Tento muž sa stal nielen mentorom športovcom, ale takmer takmer druhým otcom.

V spolupráci s pocteným trénerom RSFSR,Saitov Oleg si vyvinul svoj vlastný štýl. Naučil sa dostať von z akejkoľvek ťažkej situácie v ringu, neustále vytiahol súpera, podporil tempo a uskutočnil úspešné útoky.

oleg saitov boxer

Majstrovstvá Európy

V roku 1992 Oleg Saitov (vynikajúci boxer)dáta) na majstrovstvách starého sveta reprezentoval tím SNŠ. Turnaj sa konal v Škótsku. Už v prvej bitke Rus porazil miestneho bojovníka a poslal ho na tri knockdowny. Toto víťazstvo umožnilo Olegovi dostať sa do semifinále, kde proti nemu Talian. Boj s ním bol tiež úspešný pre nášho hrdinu. Pred ním bolo finále. Posledná bitka s Nemcom sa ukázala ako prekvapivo ľahká: Oleg ľahko prehnal svojho súpera a získal „zlato“. Táto medaile umožnila Saitovovi stať sa medzinárodným majstrom športu v Rusku.

Séria víťazstiev

V roku 1992 Oleg Saitov, ktorého štátna príslušnosťpre mnohých, a teraz zostáva záhadou, sa stal majstrom sveta juniorov. Stalo sa to v Kanade. Na ceste na vrchol sa doslova odvážil svojich protivníkov. Všetci boli zrazení. Okrem toho bol Oleg na tomto turnaji ocenený ako najtechnickejší bojovník.

V roku 1993 vyhral CIS Championship medzi dospelými a získal tretie miesto na svetovom turnaji vo Fínsku.

oleg saitov

Test slávy

Všetky vyššie uvedené úspechy sú mimoriadne negatívne.Saitov psychologicky ovplyvnil. Mnoho ľudí ho začalo lichotiť, pochvalu za úspech išlo zo všetkých strán. Je logické, že vo veku dvadsiatich rokov to všetko viedlo k vzniku „hviezdnej choroby“. Výsledkom bolo, že Oleg začal strácať svoju pozíciu. Každá súťaž o neho sa zmenila na mučenie, pretože nikde nemohol obsadiť prvé miesto. Ten chlap však dokázal získať silu a pochopiť, že je potrebné zmeniť prístup k životu. Zaujímal sa o východnú filozofiu a psychológiu. To mu nakoniec umožnilo znovu získať stratenú pôdu.

spiatočný

V roku 1995 sa Oleg zúčastnil svetového pohára v roku 2007Berlin. Tam obsadil druhé miesto, ale jeho finále sa vysielalo na celú planétu. Saitovov zaujímavý boxerský štýl dokázal mnohé dobyť. O rok neskôr sa stal prvým na majstrovstvách Ruska a tretí na turnaji v Dánsku. Ahead čakal na olympijské hry.

olympijský víťaz oleg saitov

Ahoj, Atlanta!

Olympijský turnaj ukázal všetky zručnosti,vo vlastníctve spoločnosti Saitov Oleg. Box, ktorý demonštroval v ringu, bol jednoducho úžasný. Prvé tri zápasy boli jednoduché: ovplyvnili sa výsledky úspešného žrebovania. Semifinále bolo už dosť ťažké. Portorikánsky Santos ponúkol slušný odpor, ale Rus bol stále schopný chytiť víťazstvo so skóre 13:11. Vo finále Olega čakal jeho starodávny súper Juan Hernandez. Všetko sa však ukázalo úspešne: ruský bojovník, ktorý vydržal nápor Kubáncov, dokázal vybudovať svoju výhodu a vyhrať s dobrým náskokom 14: 9. Vďaka tomu je Oleg Saitov olympijským víťazom!

Cesta do druhej olympiády

Po triumfe v USA Saitov prežil spokojnýnejednoznačné obdobie jeho športovej kariéry. Opäť ho predbehli víťazstvá aj porážky. A Oleg bol vybraný pri poslednom pokuse olympijských hier v Sydney. Poslednú úlohu v tom nezohral vtedajší hlavný tréner národného tímu Nikolaj Chromov, ktorý veril v jeho strážcu.

Saitov Oleg box

Oleg Saitov (národnosť Mari) v Austráliiurobil skvele. Najťažší boj o neho bol boj s Ruslanom Chajovom. Už v semifinále a finále však Rus opäť dokázal, že je najlepší. Tieto víťazstvá mu umožnili stať sa dvojnásobným víťazom olympiády. Zároveň mu bol udelený prestížny Val Barker Cup ako najtechnickejší boxer šampionátu.

Život mimo športu

Saitov sa po ukončení kariéry športovca dokázal naplno realizovať v bežnom živote.

V roku 2005 sa stal vedúcim katedry telesnej výchovy a športu vo svojom rodnom regióne Samara.

Od roku 2013 do roku 2015 bol ministrom športu regiónu Sachalin.

Ženatý. Vychováva tri deti (dcéra a dvaja synovia). A dodnes sa udržuje vo vynikajúcej fyzickej podobe, pravidelne hrá futbal, basketbal, lyžovanie.